İçimizdeki Şeytan

Aydın geçinenlerin karanlığına, "insanın içindeki şeytan"a keskin bir bakış. Kitabın Konusu. İçimizdeki Şeytan, Sabahattin Ali'nin en sevilen eserlerinden biridir.

Responsive image
YAZAR
Sabahattin Ali
DOSYA BOYUTU
3,67 MB
YAYIN TARIHI
2019
DIL
Türkçe
ISBN
9786052240786

Bir İçimizdeki Şeytan kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! İçimizdeki Şeytan kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Sabahattin Ali tarafından yazılmıştır.


“Halbuki ne şeytan azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması… İçimizdeki şeytan pek de kurnazca olmayan bir kaçamak yolu… İçimizde şeytan yok… İçimizde acizlik var…”İçimizdeki Şeytan, Sabahattin Ali’nin 1940 yılında yayımlanmış ikinci romanıdır. Her biri farklı söylemlerin taşıyıcısı olan kahraman ve karakteriyle, sürükleyici bir roman yapısı içinde, dönemin aydın yapısına geniş bir bakış açısıyla yaklaşabilmeyi de sağlar. İçimizdeki Şeytan, Sabahattin Ali’nin duygusal ve derin psikolojik tahlilleri ile okuyanı sağa sola savurduğu, içimizdeki şeytanı –ya da olmayan şeytanı- bize göstermesi bakımından etkileyici bir kitaptır.Kitabın bütününe baktığımızda karakterlerin iç konuşmaları, kendileri ile hesaplaşmaları ve duyguları çok başarılı bir şekilde anlatılmıştır. Toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın kapana kısılmışlığını anlatan Sabahattin Ali, okurken bizi kendimizle yüzleştiriyor.(Tanıtım Bülteninden)  


Sabahattin Ali. "İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki...